Mennyit érdemes naponta mozogni?

Author: | Posted in Egészség No comments

A testmozgás az egészséges életmód elengedhetetlen része, mondhatni fizikai és mentális egészségügyi előnnyel jár. Segíthet csökkenteni a krónikus betegségek kockázatát, javíthatja az agyműködést, fokozhatja a hangulatot és az energiaszintet és nem utolsó sorban elősegítheti az általános jólétet. A sport csökkenti az olyan krónikus betegségek kockázatát, mint a szívbetegség, a stroke, a cukorbetegség és egyes daganatos elváltozások kialakulását.  A fizikai aktivitás által csökkenhet a vérnyomás, mérséklődhetnek a gyulladásos folyamatok, de még az inzulinérzékenység is javulhat.

A mozgás javítja az egészségi állapotunkat.

A sporttevékenységektől az agyműködés is jobbá válik, ezáltal gördülékenyebben és energikusabban láthatjuk el feladatainkat a mindennapok során. Tanulmányok is kimutatták, hogy az aktív mozgás támogatja a memóriát, a koncentrációs képességet, illetve a kognitív funkciókat, ezáltal csökken a demencia vagy más efféle típusú mentális megbetegedés kialakulásának az esélye. Sportolás közben endorfinok szabadulnak fel, melyek jobbá teszik a hangulatunkat, így azoknak is érdemes megtalálniuk azt a mozgásformát, amit szívesen végeznek, akik a depresszió, szorongás vagy a stressz kellemetlen tüneteivel küzdenek.

A fogyókúrázók mindennapjait is meghatározzák a rendszeres edzőtermi edzések, ahol kiváló eszközökön mozoghatnak, ilyenek például a Tecgnogym eszközök is. Ahhoz, hogy rövid idő alatt elérjék a kívánt alakot és súlyt, figyelniük kell az egészséges táplálkozásra is. Célszerű rengeteg nyers zöldséget és gyümölcsöt fogyasztaniuk és ügyelniük a folyadékbevitelre.

Mennyi testmozgást kellene tehát végezni naponta?

Az American Heart Association legalább 150 perc közepes intenzitású aerob testmozgást vagy 75 perc erőteljes intenzitású aerob testmozgást javasol hetente. Ez lebontható napi 30 percre, heti öt napon át. Fontos azonban megjegyezni, hogy bármilyen testmozgás jobb, mint a mozgás hiánya. Még egy rövid fizikai aktivitás is előnyös lehet napközben. Ha tehát kevés az időnk, próbáljuk meg akisebb szakaszokra bontani a testmozgást.

A mozgás tehát számos módon befolyásolhatja az egészségét. Fizikailag javíthatja a szív- és érrendszeri egészséget, csökkentheti a krónikus betegségek kockázatát, valamint erősítheti a csontokat és az izmokat. Mentálisan segíthet csökkenteni a stresszt és a szorongást, javíthatja a hangulatot és az önértékelést, valamint fokozhatja a kognitív funkciókat.

Add Your Comment

You must be logged in to post a comment.