Hónap: 2020 október

  • A fém lézervágás folyamata

    A lézervágás folyamata során lézert használnak a különféle anyagok vágására. A technológiának jelentős szerepe van az ipari gyártásokban, itt jellemzően a síklapú anyagok, illetve a szerkezeti vagy csővezetékanyagok lézeres vágására vágógépeket alkalmaznak. A lézervágás során az anyagot nagyon magas hőmérsékleten választják el, ehhez pedig jelentős energiára van szükség, amit a lézer biztosít. A művelet automatizálható, rendkívül pontos eljárásként tartják számon. Elsősorban acélt, alumíniumot és rozsdamentes lemeztáblát vagy csövet munkálnak meg vele.

    A lézervágás folyamata gyors és precíz munkát tesz lehetővé, ezen kívül rugalmas, éppen ezért terjedt el jelentősen az iparban. A művelethez szükséges berendezés tartós, nem kell sűrűn szervizelni, ráadásul a kopó alkatrészeket sem cserélik gyakran. Maga a vágás abszolút sorjamentesen megy végbe, ugyanis a magas hőnek köszönhetően az anyagok megolvadnak, majd el is párolognak. Előfordulhat, hogy a munkalemez nem szublimálódik, ilyenkor erre alkalmas folyadékkal egyszerűen kifújják a résekből, például nitrogénnel.

    Milyen további előnyei vannak még a lézervágásnak?

    Mivel itt nincs vágószerszám, ezért a gép bármikor átállítható egy teljesen más munkafolyamatra. Csupán a megfelelő CNC programot kell a kezelőnek beállítania, ezt meglépve pedig a vágógép már készen is áll a munkára.

    Hátránya a lézervágás technológiájának, hogy nem mindegy milyen az anyagok fajtája, felülete és vastagsága. A lézer csak bizonyos vastagságig tud szakszerűen áthatolni és a végeredményt meghatározza a felület abszorpciós tulajdonsága, hőellenálló képessége. Éppen ezért okvetlen mérlegelni kell, hogy a lézervágás ideális-e az adott munkatábla megmunkálására.

  • Ismerjük meg az Edox karórákat

    Az Edox órákat forgalmazó cég 1884-ben jött létre Svájcban, amelyet Christian Rüfli-Flury alapított. Az Edox órák rendkívül innovatívak és dinamikusak, ez a márka mindegyik típusáról elmondható. A minőségi órák piacán az élen járnak, tehát ők az egyik legnagyobbak. A vállalat filozófiája, hogy ötvözzék a hagyományokat a legmodernebb technológiával, ami a zsenialitásukat adja és mind a mai napig igyekeznek eszerint cselekedni. 1927 volt az az év, amikor a svájci órák betörtek a világpiacra, ezek nagy hányadát pedig az Edox gyártotta. A gyors fejlődésnek köszönhetően a cég jelentős mértékűvé nőtte ki magát.

    A II. világháború után egyre csak nőtt az órák iránti kereslet szerte a világban, ezért kénytelenek voltak nagyobb volumenű, modernebb gyártásba belekezdeni.

    1961-ben mutatták be az egyik legismertebb márkájukat, a Delfint, ami napjainkban is népszerű. Az óra főbb tulajdonságai közé tartozik, hogy vízállóak, strapabíróak, dupla hátlappal rendelkeznek és koronatömítéssel kerülnek legyártásra.

    1976-ban mutatták be a másik nagyon híres órájukat, a Geoscope-ot, aminek különlegessége volt, hogy napállás kijelzővel mutatta a világidőt.

    Miben lett az Edox világelső?

    Az extra lapos órák gyártásában vették át a vezetést. A Les Bémonts kollekció kapta ezt a kialakítást. Minden egyes darabon jól látható az órásismeretek és az esztétika ötvözete. Mind a mai napig nincs ezektől laposabb típus. Viseletük javasolt mindazon egyéneknek, akik mérhetetlenül kedvelik az eleganciát.

    A kínálatukban a klasszikus kerek forma mellett megjelentek a téglalap alakú és a négyzetes tokos órák is.